Czerwiec 2019 r.

Od 7 do 9 czerwca gościłyśmy w Krynicy Iwonkę, Ewę i Karolinę na sesji pn. „W szkole Bożego Serca”. To był czas na modlitwę i spotykanie się z Jezusem, ale także na wzajemne bycie ze sobą. Udało się nam odwiedzić “Ogrody Biblijne” w Muszynie.

W czasie tych dni posługiwał nam Ks. Marek Synowiec – rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego „Opoka” w Starym Sączu, a od września ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Już dziś zapraszamy na sesję o rozeznawaniu powołania, która odbędzie się od 16 do 19 sierpnia 2019 r. w domu w Krynicy-Zdroju. Więcej informacji wkrótce.

A jeszcze wcześniej – 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej – Niepokalanego Serca Maryi – centralne uroczystości w Naszym Instytucie. Spędzamy je razem, we wspólnocie siostrzanej, na modlitwie, ale także radosnej rekreacji.

Na naszym profilu FB można włączyć się w nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Maj 2019 r.

W naszym domu macierzystym odbyła się sesja dla Wynagrodzicielek, dotycząca rozeznawania duchowego. Towarzyszył nam o. Dariusz Piórkowski SJ, który jest rekolekcjonistą w Domu Rekolekcyjnym „Górka” ks. jezuitów w Zakopanem.  Przy Jego pomocy pochylałyśmy się nad zagadnieniami woli Bożej i woli ludzkiej, nad rolą kierowników duchowych i przełożonych w rozpoznawaniu głosu Pana Boga.